Як вибрати віброплиту? Тип двигуна

Двигун - це серце будь-віброплити. Адже саме тип двигуна визначає ключові характеристики віброплити – її потужність, швидкість переміщення і відцентрову силу.
Виходячи з типу двигуна і споживаного їм палива, віброплити бувають наступних видів:
- Бензинові
- Дизельні
- Електричні
Кожен з видів віброплит має свою сферу застосування, переваги і недоліки. Поговоримо про них докладніше.
Бензинові віброплити
Сфера їх використання дуже широка – від великих будівельних майданчиків до садових доріжок в приватних будинках. Вони можуть працювати при будь-яких погодних умовах – однаково хороші і в літню спеку, і на морозі. Але з-за вихлопів робота з такою віброплитою в закритому приміщенні буде неможлива.
Віброплити з бензиновим двигуном характеризуються високою потужністю (від 2.5 до 13 кінських сил), легкістю у догляді та обслуговування і порівняно невеликою вартістю. Наприклад, бензинова віброплита HIGHER HP Professional-160 оснащена двигуном Loncin, потужністю 9 л. с., який в парі з вібратором створюють отцентровую силу 30,5 кН, але при цьому в порівнянні з аналогами має помірну ціну.
Купуючи бензинову віброплиту слід пам'ятати про те, що в роботі потрібна буде постійно стежити за рівнем палива у баці, а також за його якістю. Але цей факт мізерно малий у порівнянні з перевагами такого виду віброплит, що забезпечує їм лідируючі позиції в каталогах.

Дизельні віброплити
Найбільшою перевагою такого виду віброплит є їх велика потужність, яка може досягати більше 30 кінських сил! Серед усіх видів віброплит, саме ті, що оснащені дизельним двигуном, забезпечать Вам найбільшу відцентрову силу, а відтак і ефективність роботи. Тому найбільш доцільно використовувати такі вібромашини в якості важкої професійної техніки на будмайданчиках, при прокладання доріг і т. п. приміром, дизельна віброплита Dro-Masz 180kg, має операційним вагою 180 кг, який забезпечує отцентровую силу аж до 30,5 кН!
Дизельная виброплита будет для Вас наиболее выгодная в расходах на топливо, что при больших объемах работ может вылиться в существенную экономию. Но при этом не стоит забывать, что, как и все дизельные двигатели, такие виброплиты не могут работать в условиях низких температур, поскольку дизель имеет свойство кристаллизоваться. Также следует подчеркнуть, что дизельные виброплиты в работе создают высокий уровень шума, что, однако, можно нивелировать для оператора с помощью наушников.
Электрические виброплиты
Электрические виброплиты – станут Вашим наилучшим выборов для роботы в условиях замкнутого пространства или на небольших участках, таких как ландшафтные работы или мощение садовых дорожек. Они наиболее беспечны для окружающей среды и для оператора, поскольку не производят выхлопов и создают при работе минимальный уровень шума.
Электрические виброплиты могут работать только при подключении к электрической сети (как правило, 220 или 330 В) или к генератору. В связи с этим, сфера их применения напрямую зависит от длины провода и наличии у Вас независимого источника питания.
Также, в сравнении с аналогами с топливными двигателями, электрические виброплиты имеют меньшую мощность (зачастую до 3 лошадиных сил), что практически исключает возможность их использования на крупных строительных площадках. Однако их доступная цена и дешевизна в эксплуатации, обеспечивает им лидирующие позиции при использовании на частных объектах.
А о том, на какие еще параметры следует обратить внимание при выборе Вашей виброплиты, мы говорили в наших предыдущих статьях:
1. Как выбрать виброплиту? Глубина уплотнения
- Двигун віброплити є основною рушійною силою, яка змушує її працювати. Існує безліч двигунів для бензинової техніки, серед яких лідери – двигуни Honda і Loncin. Але ж який з них кращий? Давайте з'ясовувати разом!
- Стаття допоможе Вам розібратися в ключових характеристиках будівельного мусоросброса на прикладі польського бренду Higher – від теоретичних аспектів вибору і практики їх застосування