Як вибрати віброплиту? Глибина ущільнення

Ви займаєтеся укладанням або ремонтом дорожнього покриття, тротуарів або іншими ремонтними роботами? Тоді Ви знаєте, що незамінним помічником у цих роботах стане віброплита – пристрій, за допомогою Ви зможете ущільнити грунт, пісок, гравій або навіть асфальт! Але як дізнатися саме ту, яка легко впоратися з поставленими завданнями, довго прослужить і при цьому не буде стоять «всіх грошей світу»?
Ми підібрали для Вас основні характеристики, на які слід звернути увагу при виборі Вашої віброплити
Глибина ущільнення
Перше на що слід звернути увагу – це глибини ущільнення грунту, оскільки саме від неї буде залежати вага віброплити та її наступні характеристики. Але при цьому слід зазначити, що глибина ущільнення це дуже приблизна величина, яка залежить від характеристик ущільнюваного грунту (фракції гравію, ступеня ущільнення, вологості грунту і т. д.).
В залежності від операційного ваги віброплити бувають наступних видів:
Легкі віброплити, вагою до 75 кг.
Таку віброплиту слід вибирати, якщо Ви займаєтеся укладанням бруківки або мощенням садових доріжок, оскільки глибина її ущільнення порівняно невелика – до 15 див. Трамбування такого типу мають не дуже сильні вібратори (до 10 кН), які втім ідеально підійдуть для укладання тротуарної плитки, оскільки не будуть її розколювати. У більшості випадків, такі віброплити оснащені силіконовим килимком, який встановлюється на підошву, і не залишає слідів на поверхні. Відмінним вибором в цій категорії буде віброплита Dro-Masz DRB60C, вагою 65 kg.
-
Універсальні віброплити, вагою до 90 кг
Такі віброплити мають дуже широкий спектр використання. Зокрема, вони ідеально підійдуть для виконання ремонтних асфальтних робіт, оскільки легкі віброплити не справлятися з поставленим завданням, а більш важкі не підходять для утрамбування асфальту. Також такі вібротрамбовки використовують для укладання бруківки, ландшафтних і садових робіт, а також на будмайданчику. Універсальні віброплити ущільнюють ґрунт на глибину до 25 см і можуть однаково добре працювати з різними видами ґрунтів: грунт, пісок, гравій, щебінь і асфальт. Якщо Ваш вибір зупинився саме на такому вигляді віброплити, то придивіться до моделі Dro Masz DRB85C - операційний вага до 90 кг, що дозволяє використовувати її на будь-якій ділянці робіт.
Середньотяжкі віброплити, вагою від 90 до 140 кг
Такие виброплиты имеют глубину уплотнения от 25 до 60 см, при этом они великолепно подойдут для утрамбовки песка и гравия, укладки брусчатки или булыжника. Однако для утрамбовки асфальта следует выбирать виброплиту весом до 100 кг. Например, среднетяжелая трамбовка Dro Masz DRB-120D будет хорошим выбором, если Вы занимаетесь дорожным или промышленным строительством и требуете устройство для утрамбования оснований возводящихся дорог, уплотнения траншей по периметру фундамента и тому подобное.
Тяжелые виброплиты, весом от 140 кг
Такое оборудование используется на дорожных или строительных работах, а также на работах, где нет возможности маневрировать катком. В частности тяжелая виброплита HIGHER Professional HP-315 идеальна для уплотнения вязкой почвы, глины, песка или щебня на максимальную глубину. Однако она не подойдет для утрамбовки асфальта и укладки тротуарных плит, поскольку велик риск их повреждения. Несмотря на свой достаточно большой вес, такая трамбовка очень маневренная, ей может управлять один человек без посторонней помощи.
Про інші фактори, які впливають на вибір віброплити, ми розповімо в наших наступних статтях:
1. Як вибрати віброплиту? Тип двигуна
2. Як вибрати віброплиту? Характеристики плити (підошви)
3. Як вибрати віброплиту? Додаткові можливості
- Двигун віброплити є основною рушійною силою, яка змушує її працювати. Існує безліч двигунів для бензинової техніки, серед яких лідери – двигуни Honda і Loncin. Але ж який з них кращий? Давайте з'ясовувати разом!
- Стаття допоможе Вам розібратися в ключових характеристиках будівельного мусоросброса на прикладі польського бренду Higher – від теоретичних аспектів вибору і практики їх застосування